اسباب بازی, کودکان

فواید اسباب بازی جنگی و مبارزه ای

فواید اسباب بازی جنگی و مبارزه ای

فواید اسباب بازی جنگی و مبارزه ای

فواید اسباب بازی جنگی و مبارزه ای، انواع اسباب بازی جنگی برای کودکان از دسته اسباب بازی هایی هستند که همیشه جذاب بوده و هیجان و لذت بیشتری را به بازی می بخشند.

والدین و مربیان همواره با علاقه ی کودکان به اسباب بازی های مبارزه ای مثل اسلحه، شمشیر، بمب، ماشین های جنگی و غیره در محیط خانه و مدرسه دست و پنجه نرم می کنند. جنگیدن با سلاح های نمادین یا اسباب بازی های مبارزه ای نوعی بازی اجتماعی و نمایشی است که بیشتر در پسران سه تا هشت ساله مشاهده می شود. روانشناسان به جنگ بازی و اسباب بازی مبارزه ای به عنوان یک رفتار کلامی و جسمی که حداقل میان دو کودک است نگاه می کنند.

اسباب بازی‌‌ها جز جدا نشدنی زندگی کودکی هر فردی هستند و هر کودکی زمان زیادی از دوران کودکی‌اش را صرف بازی با اسباب بازی‌ها کرده است. بر خلاف دختربچه‌ها که عاشق عروسک‌ها هستند، پسر بچه‌ها علاقه زیادی به بازی با انواع اسباب بازی‌ جنگی مانند تفنگ ، بیسیم و بازی‌های جنگی مشابه دارند.

اسباب بازی های مبارزه ای و تاثیر آن در کودکان

به طور قطع نمی‌توان گفت اسباب بازی های مبارزه ای می تواند برای کودکان مضر و یا مفید باشد آنچه که هنگام استفاده از این اسباب بازی حائز اهمیت است نحوه درک و طرز تفکر کودک از این اسباب بازی ها است. به عنوان نمونه هنگامی که کودک با یک اسباب بازی مثل شمشیر و سپر سرگرم می شود حتماً در ذهن خود در حال خلق یک سناریو است. چنانچه سناریو وی مبارزه و اعمال خشونت باشد میتوان متذکر شد که استفاده از این اسباب بازی برای کودک مفید نخواهد بود. چرا که احتمال دارد و در آینده نیز این خشونت را بر دیگران اعمال کند.

اما چنانچه به هنگام بازی با این وسیله تصور یک قهرمان داشته باشد که در حال محافظت کردن از دیگران است و یا خود را شخصی تصور کند که بر روی تشک مسابقه در حال شمشیر زنی با دیگری است، استفاده از این اسباب بازی هرگز برای برای کودک مضر نخواهد بود.

تفنگ بادی:

تفنگ بادی مناسب رده سنی نوجوانان و بزرگسالان است.

مکانیسم تیراندازی این مدل بادی است و برد بالایی دارد.

از مدل‌های محبوب تفنگ بادی می‌توان طرح وینچستر را نام برد.

تفنگ آبپاش:

تفنگ آبپاش محصولات بدون خطر و فانتزی هستند و برای بازی کودکان خردسال طراحی شده‌اند. این محصول قابلیت تیراندازی ندارد و بعضی از مدل‌های آن با حباب ساز همراه است. یکی از بهترین اسباب بازی‌هایی که در فصل تابستان می‌توان خریداری کرد.

و کودک خود را ساعت‌ها مشغول بازی با آن کرد همین تفنگ آب پاش است. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که این تفنگ مناسب بازی در فضای بیرون از منزل مثل حیاط است.

پس باید قبل از خرید این وسیله کودک خود را توجیح کنید که نباید با این وسیله در فضای داخلی منزل استفاده کند. زیرا باعث خیس شدن فرش‌ها، لکه زدن درب و دیوار و آسیب دیدن لوازم خانگی برقی می‌شود. تفنگ موزیکال: تفنگ موزیکال کاملا مشابه بزرگ بادی یا هفت تیر است. اما با فشار دادن ماشه، صدای رگباری مسلسل پخش می‌شود. این اسباب بازی کاملا بی خطر بوده و امکان شلیک تیر وجود ندارد.

تفنگ الکتریکی:

تفنگ الکتریکی در دونوع دارای باتری و بدون باتری ارائه می‌شود. مکانیزم تیراندازی این تفنگ، الکتریکی است و می‌توان آن را در مدل‌های شکاری، بادی و مسلسل تهیه کرد. تفنگ اسنایپر: تفنگ تک تیرانداز را می‌توان محبوب‌ترین نوع تفنگ در میان نوجوانان و بزرگسالان دانست. این محصول به دلیل وجود خشاب، عینک محافظ، دوربین، صدا خفه کن . و سایر تجهیزات از قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌ها برخوردار است.

تفنگ‌ اسباب بازی نرف:

جزو یکی از سرگرم کننده‌ترین مدل‌های تفنگ بچگانه قرار می‌گیرد. مکانیسم شلیک کردن آن‌ها به صورت رگباری است. تفنگ‌ اسباب بازی ترقه‌ای: این مدل هم مانند نمونه قبلی گزینه مناسبی برای استفاده در بیرون منزل است.

این یک اسباب بازی جدید نیست و از زمان گذشته تا به امروز همچنان طرفدار دارد. این سلاح امکان پرتاب تیر یا ساچمه را ندارد و فقط با منفجر کردن ترقه صدایی شبیه شلیک با اسلحه واقعی را تولید می‌کند.

تفنگ‌ اسباب بازی ژله‌ای:

نسل جدیدی از تفنگ‌های اسباب بازی هستند. که محدودیت سنی خاصی برای استفاده ندارند. این تفنگ قابلیت پرتاب تیر دارند، البته تیر این تفنگ‌ها از یک ماده ژله‌ای ارزان ساخته می‌شود.

که بسیار ارزان است و در تمام اسباب بازی فروشی‌ها موجود می‌باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این تفنگ می‌توان به بی خطر بودن آن‌ها اشاره کرد.

تفنگ‌ اسباب بازی با تیر فومی:

این تفنگ هم در دسته تفنگ‌های اسباب بازی تیر پرتاب کن قرار می‌گیرد. پس اگر به دنبال یک تفنگ بی‌ خطر برای افزایش مهارت تیراندازی کودک خود هستید، پیشنهاد می‌کنم، حتما این مدل را خریداری کنید.

زیرا تیرهای آن از جنس فوم نرم بوده. و در صورت برخورد با چشم یا سایر نقاط حساس بدن کودکان دیگر مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند. این تیرها چند بار مصرف بوده و در صورت گم شدن به راحتی در اسباب بازی فروشی‌ها موجود است.

تفنگ‌ اسباب بازی ساچمه‌ای:

این تفنگ در دسته تفنگ‌های بادی قرار می‌گیرد. تیر مورد استفاده در این تفنگ ساچمه پلاستیکی است . که در صورت برخورد با چشم می‌تواند خطرات جدی را برای کودک شما به وجود آورد.

زیرا این ساچمه‌های پلاستیکی با سرعت بالا به بیرون پرتاب می‌شوند. این مدل مناسب نوجوان می‌باشد و توصیه می‌کنم برای کودک خود از آن استفاده نکنید. ساچمه‌های آن به راحتی در اسباب بازی فروشی‌ها پیدا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید