اسباب بازی

صنعت اسباب بازی

صنعت اسباب بازی

صنعت اسباب بازی

صنعت اسباب بازی در جهان بسیار نوآور و رقابتی است و هر سال میلیاردها دلار درآمد دارد. هر کسی که بچه دارد می‌داند که اسباب بازی یکی از وسایل ضروری است و صنعت اسباب بازی جزو صنعت‌های پردرآمد می‌باشد. با فروش جدیدترین و منحصر به فرد‌ترین اسباب بازی‌ها به راحتی می‌توان قطعه‌ای از این بازار پرسود را به دست آورد. با توجه به آمار فروش اسباب بازی در بازار جهانی در سال 2021 به بیش از 141.08 میلیارد رسید

که به گفته کارشناسان این رقم تا سال 2028 به 230.64 میلیارد دلار می رسد. تاثیر جهانی همه گیری کرونا بر صنعت اسباب بازی بی سابقه و خیره کننده بود، به طوری که این محصولات شاهد تقاضای مثبت در همه مناطق در همه گیری بود. بر اساس تجزیه و تحلیل ها، بازار جهانی اسباب بازی در سال 2020 رشد 22.30 درصدی را داشته است.

بازار اسباب بازی: روندها و چالش ها

در سال های اخیر، سبک زندگی در کشورهای توسعه یافته مانند چین ، روسیه و هند به طور تغییر چشمگیری کرده است. از دلایل این رشد چشمگیر، شهرنشینی و تغییر سبک زندگی مصرف کننده در جهت افزایش قدرت خرید است. استانداردهای زندگی و قدرت خرید مصرف کنندگان به دلیل افزایش درآمدها به ویژه در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است.

مناطق کلیدی برای بازار اسباب بازی کدامند؟

آمریکای شمالی بزرگترین بخش جغرافیایی بازار جهانی اسباب بازی است .در این میان ایالات متحده بزرگترین بازار در آمریکای شمالی است و پس از آن کاناداقرار دارد. در سال‌های اخیر، بازار کانادا شاهد افزایش تقاضا برای اسباب‌بازی‌های باکیفیت‌تر و ارزان تر بوده است. در کانادا، تقاضای زیادی برای اسباب‌بازی‌های شخصیت های فیلم‌های محبوب تقلید می‌کنند،وجود داردو باعث افزایش محبوبیت این اسباب بازی ها شده است.

کاهش هزینه ها در تولید

در تلاش برای کاهش هزینه ها، بسیاری از تولیدکنندگان انبوه اسباب بازی، کارخانه های خود را در مناطقی برپا می کنند که دستمزدها پایین تر است. چین پیشرو در این مورد است و حدود 70 درصد اسباب‌بازی‌های جهان را تولید می‌کند که بیش از 8000 شرکت اسباب‌بازی را در خود جای داده است.

مثلا، 75٪ از اسباب بازی های فروخته شده در ایالات متحده، در چین تولید و مونتاژ می شود.مسائل و مشکلاتی مثل تامین مواد اولیه و نیروی کار و افزایش دستمزدها بر مناطقی که کارخانه‌ها در آنجا وجود دارند،تاثیر زیادی بر صنعت اسباب‌بازی در کشورهای واردکننده دارد.

ما 10 شرکت بزرگ اسباب بازی در سراسر جهان را بر اساس درآمد سالانه آنها در سال های 2021-2022 رتبه بندی کرده ایم..

The Lego Group
Bandai Namco Holdings
Hasbro
Mattel
MGA Entertainment
Spin Master
Tomy Company
Funko
Fisher-Price
Simba-Dickie Group

راه کارهای افزایش فروش در صنعت اسباب بازی

داشتن وب سایت یک مزیت اضافی برای فروش اسباب بازی است و همچنین فرآیند برندسازی را آسان‌تر می‌کند. هنگام فروش آنلاین سعی کنید خود را به عنوان والدینی که قصد خرید اسباب بازی شما را دارند تصور کنید. در توضیح محصول خود، می‌توانید همه چیزهایی را که محصول ارائه می‌دهد به آنها بگویید.

صنعت اسباب‌بازي ‌سال‌هاي اخير در ایران و جهان تحولاتي چشمگير را تجربه کرده است. شركت‌ها به سمت توليد اسباب بازی با فناوري و کیفیت بالا روی آورده اند كه سود بالاتري برای آن ها دارند. شرکت هدهد با تنوع بالایی که در این نوع کالاها دارد، زمینه ی انتخابی راحت و مطمئن را برای مشتریان فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید