نوزادان

راهنمای جامع خرید اسباب بازی پسرانه برای سنین مختلف

اسباب بازی پسرانه برای سنین مختلف

راهنمای جامع خرید اسباب بازی پسرانه برای سنین مختلف

اسباب بازی پسرانه برای سنین مختلف ، یکی از اصلی ترین دغدغه پدر و مادر ها، تهیه اسباب بازی برای فرزند خود است. زیرا کودکان بخش قابل توجهی از وقت خود را، به اسباب بازی ها اختصاص می دهند، و به همین دلیل این محصولات تاثیر زیادی بر رشد آن ها خواهند داشت. اما کودکان نیاز ها و توانایی های متفاوتی در سنین مختلف دارند، و به همین دلیل انتخاب اسباب بازی باید با در نظر گرفتن این موارد انجام شود.

اگر قصد تهیه اسباب بازی برای پسر بچه خود را دارید، می توانید با مراجعه به راهنمای جامع خرید اسباب بازی پسرانه، مطالعه کاملی درباره نکات مختلف داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم تا بهترین اسباب بازی های پسرانه را، برای سنین مختلف معرفی کنیم. مواردی که در ادامه ذکر می شوند، به شما والدین عزیز کمک خواهند کرد تا خریدی مناسب و کارآمد با تجربه کنید.

اسباب بازی های پسرانه مناسب سنین مختلف

واضح است که با توجه به توانایی های کم نوزاد، تا قبل از 6 ماهگی انتخاب خاصی برای خرید وجود ندارد. برای پسر بچه هایی که کمتر از 6 ماه سن دارند، گزینه های شما به مواردی مانند جغجغه و تشک های بادی خلاصه می شود، که فارغ از طرح و رنگ آن ها، بین دختر ها و پسر ها مشترک هستند. اصلی ترین زمان برای تهیه اسباب بازی های پسرانه؛ از 6 ماهگی شروع می شود و تا نوجوانی ادامه خواهد داشت. در ادامه برای هر بازه سنی را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اسباب بازی پسرانه برای 6 ماهگی تا 1 سالگی

در بازه سنی 6 ماه تا 1 سال، فرزند شما توانایی های جسمی و ذهنی محدودی دارد. همین مسئله باعث شده تا اسباب بازی های پسرانه ای که برای این سنین تولید می شوند، بسیار ساده و ابتدایی باشند. همچنین باید در نظر داشته باشید که تهیه اسباب بازی برای پسر بچه هایی که در این گروه قرار می گیرند، کاری بسیار حساس است. فرزند شما در این سن با در دست گرفتن اشیاء مختلف، و در دهان قرار دادن آن ها، شناخت خود را نسبت به آن ها بیشتر می کند. به همین دلیل شما باید چندین مورد را در مورد اسباب بازی مورد نظر رعایت کنید:

بهداشتی بودن محصول: اسباب بازی پسرانه ای که انتخاب می کنید، باید با استفاده از مواد اولیه بهداشتی و غیر سمی تهیه شده باشد، تا سلامت پوست و گوارش فرزند شما را تهدید نکند.
عدم وجود قطعات کوچک و جدا شونده: کنجکاوی پسر بچه شما در این سن، باعث می شود تا او اسباب بازی های خود را شکسته، و یا اقدام به جداسازی بخش های مختلف آن کند. به همین دلیل باید محصولی را انتخاب کنید که تا حد ممکن بخش های کوچک نداشته باشد، و با جداسازی آن ها دشوار باشد.
عدم وجود لبه های تیز و برنده: این مورد نیز در صورت وجود می تواند باعث ایجاد زخم بر دستان و یا لب فرزند شما شود، و به همین دلیل باید در هنگام خرید اسباب بازی پسرانه برای نوزادان به آن توجه شود.

از جمله بهترین محصولات برای این بازی سنی، می توان به اسباب بازی های موزیکال مانند انواع پیانو ها اشاره کرد. این محصولات با طراحی ظاهری جذاب، و همچنین صدا هایی که تولید می کنند، می توانند علاوه بر سرگرم کردن فرزند شما، باعث آشنایی او با صدا های مختلف نیز شوند.

اسباب بازی های مناسب برای پسر بچه های 1 تا 3 سال

اسباب بازی های مورد علاقه و مناسب برای پسر بچه های این رده سنی؛ به مدل های موزیکال محدود می شود. اما یک تفاوت مهم نسبت به گروه قبلی وجود دارد، و آن هم پیچیده تر بودن این محصولات است. اسباب بازی های پسرانه موزیکالی که برای سنین 1 تا 3 سال مناسب هستند، عمدتا نمونه های حرکتی یا راهرو می باشند.

فرزند شما به دلیل کنترل بالاتری که بر روی دست و انگشتان خود دارد، می تواند تعامل بیشتری با اسباب بازی خود داشته باشد. شما پدر و مادر های عزیز باید توجه داشته باشید، که در این بازه سنی نیز هنوز مسائلی مانند عدم وجود قطعات کوچک در اسباب بازی مهم است. در این سنین هنوز خطر بلعیدن اشیاء توسط کودک وجود دارد.

همچنین یک سری اسباب بازی فکری مناسب این سن در فروشگاه کودک پلاس موجود است که برای مثال می توان به توپ و سرسره یا برج قورباغه اشاره کرد، همین طور برج هوش و جای گذاری های چوبی مونته سوری را می توان برای کودکان 18 ماهه به بالا تهیه کرد و آنها را در اختیار کودک قرار داد، در بین اسباب بازی های جای گذاری موزیکال نیز می توان کلبه هوش هولی تویز را برای بچه ها تهیه کرد که قابلیت آموزش و جای گذاری اشکال هندسی و حیوانات را برای پسر بچه های این سن دارد.

بهترین اسباب بازی ها پسرانه برای 3 تا 6 سال

می توان گفت که پسر بچه شما از سن 3 سالگی به بعد، کنترل کامل را بر روی دستان و انگشتان خود دارد. همین مسئله باعث شده تا اسباب بازی های پسرا

فرزند شما به دلیل تعامل بسیار بالایی که با اسباب بازی های خود دارد، می تواند توانایی های خود را به چالش کشیده، و از این طریق مهارت های ذهنی و جسمی خود را تقویت کند. به عنوان مثال بازی با ماشین های کنترلی می تواند باعث افزایش هوش هیجانی، و همچنین تقویت تمرکز در فرزند شما شود. بازی با تفنگ های مختلف نیز تجربه ای بسیار هیجان انگیز و شیرین برای پسر بچه شما خواهد بود.

البته لازم به ذکر می باشد که بسیاری از والدین، به دلیل خطرات احتمالی، با تهیه تفنگ های اسباب بازی مخالف هستند. در چنین شرایطی پیشنهاد ما به شما خرید مدل های موزیکال، آب پاش و تیر فومی می باشد، که کاملا بی خطر، اما همچنان جذاب و سرگرم کننده هستند.

اسباب بازی های مناسب پسر های بزرگ تر از 6 سال

به دلیل محبوبیت بالایی که این محصولات دارند، ماشین ها و تفنگ ها، همچنان جز اصلی ترین اسباب بازی های پسرانه برای این سنین هستند. اسباب بازی های پروازی مانند کوادکوپتر ها، از جمله دیگر محصولاتی هستند که از این سن به بعد می توانید برای فرزند خود تهیه کنید.

لگو و ساختنی نیز از جمله اسباب بازی هایی هستند، که از این سن می توانید در اختیار آقا پسر خود قرار دهید. بازی با لگو ها و تلاش برای ساخت آن ها، می تواند باعث تقویت تمرکز، و افزایش توانایی حل مسئله در فرزند شما شود.

جمع بندی

در این مطلب سعی شد تا برای هر گروه سنی، بهترین اسباب بازی های پسرانه؛ را معرفی کنیم، اطلاع از این موارد باعث آشنایی بیشتر شما با پسر بچه خود شده، و می توانید با در نظر گرفتن سن، توانایی و سلایق او، بهترین خرید را داشته باشید. اگر در هنگام خرید اسباب بازی پسرانه این موارد را رعایت کنید، قطعا فرزند شما نیز تجربه بهتری از بازی خواهد داشت، و می تواند ساعت های طولانی سرگرم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید